Saturday, January 1, 2011

Happy new Year! (Heri ya Mwaka Mpya!)Plz Safe Drive!

Kwa wadau wote wa Blog hii nawatakia heri ya Mwaka Mpya 2011, Tusisahau kuendesha kwa umakini na kuzingatia sheria za usalama barabarani.
Readers of this Blog, i wish you Happy New Year 2011,please dont forget, Drive safely and stick to road safety rules.
-Mr. Bobos-

No comments:

Post a Comment

This blog gives information about accidents-vehicles,motorcycles,bycycles etc,also highlights the suffering of those involved in various accidents. It gives counselling to the accidents victims and information as to where they can get assistance be it legal or humanitarian.
Health blogs
eXTReMe Tracker