Thursday, April 23, 2009

Udereva Huu? Mhhh!!

Picha hizi zinaonyesha magari yakikutana uso kwa uso katika barabara ya Ali Hassan Mwinyi(bofya picha kuona vizuri). Nimeshuhudia madereva wakikosanakosana mara nyingi kwa sababu kila mtu anajiona ana haki ya  njia ya ziada. Wadau mnasemaje kuhusu hili?

No comments:

Post a Comment

This blog gives information about accidents-vehicles,motorcycles,bycycles etc,also highlights the suffering of those involved in various accidents. It gives counselling to the accidents victims and information as to where they can get assistance be it legal or humanitarian.
Health blogs
eXTReMe Tracker