Monday, March 30, 2009

KWA MTAJI HUU, TUTAZIDI KUPUKUTIKA!


Jamani ajali! Jamani Ajali! Kwa mtindo huu ajali zitakaa mbali na sisi kweli? Labda malaika washuke kutusaidia. Hawa jamaa juu ya gari wanaonekana hawana wasi kabisa!(picha toka glob ya mdau Maggid Mjengwa).

No comments:

Post a Comment

This blog gives information about accidents-vehicles,motorcycles,bycycles etc,also highlights the suffering of those involved in various accidents. It gives counselling to the accidents victims and information as to where they can get assistance be it legal or humanitarian.
Health blogs
eXTReMe Tracker